SATIŞ  OFİSİ

  239 9 239

  Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

  Get Adobe Flash player

EmirOğulları

Emiroğulları Portföyündeki Satılık Daireler

TÜM İLANLAR   

Ev TipleriHer Yere Özgü Ev Tipleri

İnsanların yaşadığı her bölge de ev tiplerinin oluşmasında iklim şartlarının önemli bir etmen olduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra bitki örtüsü, yükseklik, bulunulan alan ve diğer doğal şartlar da çeşitli etmenler arasında olmaktadır. Ev tipleri insanların zamanla yaşamlarında farklı etkiler yaratmaktadır. Memleketin de yaşamayan insanlar göç etmeye başlayarak farklı alanlar da yaşamlarını sürdürmektedirler.

Türkiye’ de ev tipleri genel olarak dört başlık altında toplanmaktadır. Bunlardan ilki kerpiç evler olmaktadır. Killi topraktan yapılan kerpiç evler belirli bölgeler de yapılmaktadır. Asıl malzemeleri killi toprak ve saman olmakta iki malzeme karıştırılarak çamur elde edilmektedir. Belirli kalıplar içerisine boşaltılan çamur kalıplaşmış şekilde kullanıma hazır olmaktadır. İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde görülmektedir.

İkinci ev tipi taş evler olmakta ve yapı maddesi olarak taş kullanılmaktadır. Ağaçlık arazinin olmaması daha dayanıklı bir ev yapılmasına ortam hazırlamaktadır. Belirli yöreler de taş evlere rastlamak mümkün olmaktadır. Üçüncü ev tipi ise ahşap evler olmakta ve tarihin farklı görüntülerinin canlanmasını sağlamaktadır. Karadeniz’in yeşillikleri arasında kahve görüntüsü ile insanları baştan çıkaran ev tipleri arasında yer almaktadır. Yapımında ise taş, ağaç ve kerpiç bir arada kullanılmaktadır. Ege ve Marmara Bölgelerinde sanayinin de gelişmesi ile betonarme evlerin yapımı oldukça fazladır. Evlerin yapımın da beton, tuğla ve çimento gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Bursa İnşaat Firmaları
Bursa Gayrimenkul

İLETİŞİM

 • (+90) 224 239 9 239
 • info@emirogullariinsaat.com.tr
 • www.emirogullariinsaat.com.tr

 • Dikkaldırım Mah. Hayran Cad. No:42
  Osmangazi / Bursa
© Emiroğulları 2012 - Tüm Hakkı Saklıdır
Turkcelist.Com Türkiyenin Hit Siteleri